Boncuk Saç Kaynak Türkiye’ye 1992 yılında Amerika seyahatim esnasında tarafımdan getirilmiştir.  Türkiye’de Boncuk Saç Kaynak  uygulamasın yaygınlaşması ise 2000li yılların başlarında olmuştur. Boncuk Saç Kaynak uygulama olarak diğer saç kaynak çeşitleri ne nazaran daha pratik ve kullanışlı olması ile haklı bir popülerliğe sahiptir.
Boncuk Kaynak Saç Boncuk Kaynak Saç Boncuk Kaynak Saç

Peki, nedir Boncuk Saç Kaynak uygulamasını bu kadar popüler yapan?  Hemen genel olarak göz atalım.

Boncuk saç kaynak fiyatları diğer saç kaynak fiyatları ile kıyaslandığında en ekonomik saç kaynak uygulamasıdır. Ortalama bir saça takılması gereken boncuk kaynak saçın gürlüğünü dört sınıfa ayırırsak

1.    Az ve seyrek saçlar 120 -130 adet boncuk saç kaynak
2.    Normal saç gürlüğüne sahip kişiler 150 – 170 adet boncuk saç kaynak
3.    Saçları yoğun olan kişilerde 180- 200 adet boncuk saç kaynak
4.    Saçları çok gür olan kişilerde 200 -250 adet boncuk saç kaynak

Yukarıdaki boncuk saç kaynak miktarı yaklaşık olarak verilmiştir daha az veya daha çok kaynak takılabilir.

1.    Elbette en önemli konu takılacak olan saçın gramajı. İlk kez boncuk saç kaynak taktıracak olan kişiler genelde tanesini kaça takıyorsunuz? Diye sorar aslında sorulması gereken şey saçıma takacağınız kaynak saçların her bir tutamı kaç gram olmalıdır. Biz sach saç kaynak merkezi olarak merkezimizde taktığımız boncuk saç kaynaklar da 1gr lık dolgun saç kaynak tutamları kullanmaktayız.

2.    Yani 150 adet boncuk saç kaynak = 150gr saç.  Piyasada düşük fiyatlar ile ön plana çıkmaya çalışmakta olan saç kaynak yapan yerler verdikleri fiyatlar 0,45gr 0.65gr otalamasındadır. Bu durumda size takılmakta olan 150adet saç kaynağı sadece 75gr gelmektedir ve saçlarınızda çok az miktarda kalacak olan bu saç kaynaklar kandırmaca dan ileri gitmemektedir.

3.    Boncuk saç kaynak saçta bir diğer önemli unsur saçınıza takılacak olan saçın menşei yani nereden geldiği çok önemli. Uzak doğu kökenli saçlar sizin saçlarını için çok kalın telli ve sert olacaktır. Bu yüzden bölgemize uygun yumuşak ve parlak saçlar için Kafkas ırkına ait saçları tercih etmelisiniz. Kafkas ırkı saçlar Özbekistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan ve bu bölgeye ait saçlar bölgemiz için en uygun saçlardır. Biz sach saç kaynak merkezi olarak sadece AAA Grade 1.sınıf Kafkas ırkına ait saçları kullanmaktayız.

4.    Boncuk saç kaynak saç uygulamasında önemli olan bir diğer unsur saçlarda kullanılacak olan boncukların seçimi. Boncuk saç kaynak için özel olarak üretilmiş olan titanyum metal içi saçı ezmemesi içi silikonlu olan boncuklar seçilmelidir. Fakat piyasada boncuk saç kaynak uygulamasına uygun olmayan saçlarınıza zarar verebilecek içi yivli ve düz boncuklar mevcuttur ve bu boncuklar ucuz bir seçenek olduğu için ekonomik kaygılar ile çok ucuza saç kaynağı yapmaya çalışan salonların tercihi olmaktadır. İçi yivli boncuklar saçınızın ezilerek bir süre sonra saçınızı toplarken veya fön çektirirken saçınıza alacağınız darbeler ile saçınızın kopmasına neden olacaktır.

5.    Boncuk saç kaynak yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur boncuk saç kaynak yapılırken saçınızın arasında boşluk bırakmamaktır. Arada bırakılan boşluk yani başıboş saçlar bir süre sonra dolaşacaktır ve saçlarınızın kötü bir görünüme sahip olmasına neden olacaktır. Yukarıda bizim yapmış olduğmu kaynaklara göz atarsanız aralarda boşluk bırakmadan sık bir şekilde yapıldığını fotoğrafı büyüterek bakarsanız görebilirsiniz.

İçi Yivli Boncuk Saç Zarar Verir

İçi Yivli Boncuk Saç Zarar Verir

İçi Yivli Boncuk Saç Zarar Verir

İçi Yivli Boncuk Saç Zarar Verir

Boncuk Çeşitleri Karşılaştırma
Boncuk Çeşitleri Karşılaştırma

 

 

 

 

 

 

 

6.    Özellikle röfleli saçlara boncuk saç kaynak yaparken bir saç kaynak uzmanının maharetini kullanarak saçlara önceden hazırlamış olduğu röfleli boncuk saç kaynak uçlarını takarak çok doğal ve kaliteli bir görünüm elde edebilmelidir.  Sach saç kaynak merkezi olarak röfleli saçlar için hazırlamış olduğumu röfle kokteyli ile saçlarınıza uygun iki renkli özenle boyanarak hazırlanmış röfleli boncuk saç kaynak uçlarını saçlarınıza takmaktayız..

Röfleli Saça Boncuk Kaynak Röfleli Saça Boncuk Kaynak Röfleli Saça Boncuk Kaynak

 

 

 

 

 

Boncuk Kaynak ile ilgili bilmek istediğini her türlü soruyu bu sayfalarda yorum yaparak sorabilirsiniz. Genel olarak merak edilenler ise aşağıdaki başlıklara sahip makaleler ile sizlerin bilgisine sunulmuştur.

  • Boncuk saç kaynak nasıl yapılır

  • Boncuk saç kaynak bakımı

  • Boncuk saç kaynak yaptıranlar

  • Boncuk saç kaynak kullanımı

  • Halka boncuk saç kaynak

  • Boncuk kaynak yapımı

  • Boncuk saç kaynak video

  • Boncuk saç kaynak kullananlar

  • Boncuk saç kaynak nasıl yapılır video